Chovná stanice
Interris Brno


Máme štěňátka!
Gabbi se 30.8.2018 narodili 2 fenky a 2 pejsci!

Pokračovat

Historie naší stanice


Chovná stanice Interris Brno byla zaregistrována 14.3.1972 ing. Zdenkou Zábrodskou, dlouholetou chovatelkou welšteriérů, později i mezinárodní rozhodčí a poradkyní chovu pro FCI skupinu teriérů. V roce 1995 byla chovná stanice zanesena do registru chovatelských stanic ČMKU a v roce 2017 byla přehlášena na snachu původní majitelky, MUDr. Zoru Zábrodskou.

Za své působení chovná stanice odchovala několik generací výstavně i pracovně úspěšných welšterierů, v roce 1994 přivezla do ČR prvního Parson Jack Russel teriéra a po rozdělení plemene pokračovala v chovu Parson Russel terierů.

Roku 1997 jsme si z Rakouska dovezli naši první australskou silky terierku, Brixie of Silkys Beautyfarm zanesenou v české plemenné knize pod číslem 33, s níž jsme začali sbírat naše první výstavní zkušenosti. Následně přišly naše první dva vrhy silky terierů - z druhého z nich jsme si roku 2002 nechali fenku Vendy Silky Interris.

Naši psi


Výstavní úspěchy se začaly dostavovat, když Vendy získala titul Šampiona České republiky a Slovenska, její bratr Vílík se stal Šampionem ČR a i Brixie své zkušenosti zhodnotila v kategorii veteránů mimo jiné tituly 1., 2. a 3. místa BIS veterán. Vendy převzala pokračování chovu a v letech 2005 - 2008 ve třech vrzích přivedla na svět 9 štěňat, včetně dalších šampionů, Zorra a Zoi Silky Interris.

Obě fenky s námi žily dlouho, Brixie 17 let a Vendy téměř 15, proto jsme se museli poohlédnout po nových štěňatech jinde. A tak jsme si v roce 2015 přivezli z Prahy fenku Dolce Gabbana Silk of Bohemia, krátce Gabbi. Tentokrát jsme nic neponechali náhodě a již od mala pilně trénovali v psí škole. Úspěchy se dostavili záhy a ve svých dvou a půl letech se Gabbi může pochlubit tituly Junior šampiona ČR, Šampiona ČR, Šampiona Rakouska, Interšampiona CIB, 3x BOB, 4x CACIB, 3x R-CACIB, 2x NV a Alpensieger.

Gabbi jsme po odchodu Vendy nemohli nechat samotnou, takže jsme jí roku 2016 pořídili sestřičku Esprit Silk of Bohemia, která do své výstavní kariery skočila rovnými packami a v 8 měsících vyhrála na MVP v Brně ve skupině dorostenců ocenění BIS Puppy a před prvními narozeninami už má i titul Junior šampion Rakouska. Na Mezinárodní výstavě psů v Brně 3.2.2018 získala titul Junioršampion ČR a BOB.

Výstavní sezona pokračuje i nadále úspěšně, Rita už získala 5x Cacib ve čtyřech různých zemích, 4xBOB, Alpensieger a klubový vítěz.

Kontaktuje nás